شیر سردکن چیست ؟

شیر سرد کن در واقع مخزنی است که برای نگهداری شیر تولید شده است و وظیفه آن خنک نگهداشتن و چرخش مداوم شیر های خام بوده تا از فاسد شدن آنها جلوگیری کند .

شیر سرد کن دارای انواع مختلفی بوده که در دامداری ها و دامپروری ها و ایستگاه های جمع آوری و . . . مورد استفاده قرار می‌گرد و به طور کلی به ۳ نوع شیر سرد کن فروشگاه ، شیر سرد کن دامداری و شیر سرد کن پلیت تقسیم می‌شوند .

شیر سرد کن فروشگاهی : این دستگاه در ظرفیت های ۱۰۰ ، ۲۰۰ ، ۳۰۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ لیتری تولید شده که شیر را تا ۴ روز بصورت بهداشتی توسط استیل اتنلس نگهداری می‌کنند .

شیر سردکن مخصوص دامداری و دامپروری : از این نوع دستگاه برای نگه‌داری شیر بعد از دوشیده شدن و قبل از انتقال به کارخانه و ایستگاه های نگه داری مورد استفاده قرار می‌گیرد که ظرفیت های یک و دو تنی را دارند و به شکل ایستاده یا خوابیده تولید و طراحی می‌شوند .

شیر سرد کن پلیت : این نوع شیر سرد کن در ایستگاه های جمع آوری شیر استفاده می‌شود که دارای یک قسمت پلیت و یک منبع نگه‌دارند شیر می‌باشد ، این سیستم شیر را بعد از خارج شدن تانکر حمل شیر خام وارد پلیت شده و بدون هدر رفتن زمانی خنمک می‌شوند و به یک منبع نگهداری شیر منتقل می‌شوند .

‫0/5 (0 امتیاز )
لطفا این مطلب را به اشتراک بگذارید...

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.